Restorativní jóga

aneb

uvolněte se a nechte se hýčkat


Co je to restorativní jóga?

Je to velmi pomalý, relaxační až terapeutický styl jógy, kdy při delších /3 - 20 minut/ výdržích v pozicích za použití spousty pomůcek /bločky, deky, bolstery, přikrývky očí/ působíme na hluboký myofasciální systém. Restore znamená obnovit, vzkřísit, regenerovat či rekonstruovat..... a to sebe sama. Zpočátku můžeme cítit určité nepohodlí, ale to se dá překonat díky vědomé práci s dechem.

Nejedná se ani tak o cvičení, ale spíše o hlubokou a dokonalou relaxaci

Nejedná se o práci zaměřenou na povrchové svaly, ale působíme do hloubky. Díky pozicím restorativní jógy dochází k obnově energie uvnitř těla. Působíme na hluboké svalstvo, klouby, páteř a kosti. Protahujeme pojivovou tkáň velmi jemným tlakem, který způsobí zvyšení elasticity, zlepšení funkce nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu. Během lekce dochází k harmonizaci těla a mysli. V určitých chvílí už tělo ani necítíte - jako byste se odpoutali od své tělesné schránky.

Celková atmosféra bude doplněna také zvukem tibetských mís a aroma vůněmi. Bude to takové "vrstvení slastí" k vaší dokonalé relaxací a současně regeneraci. Je vědecky potvrzeno, že čich je náš nejsilnější smyslový orgán s pamětí, který je úzce spojen s mozkem. A díky tomu se významné účinky vůní na naši psychiku využívají v aromaterapii.

Proč zkusit restorativní jógu?

- je to způsob relaxace, která je principem samoléčby organismu

- redukuje stres, osvěžuje mysl

- intenzivně působí na obnovu energie uvnitř těla

- protahuje pojivovou tkáň /fascie/, zlepšuje funkce nervové a imunitní soustavy a krevního oběhu

- odplavuje toxiny tělesné i duševní

Co na závěr?

Čeká vás dokonalý zážitek plný harmonie a budete si přát, aby to nikdy neskončilo. Kéž by člověk mohl takto zakončit každý svůj den.

Tipy

- nechoďte na lekci hladoví. Vaše kručení v břiše by mohlo narušit poklidnou večerní atmosféru a vy se pak nebudete moci uvolnit

- při rýmě či jiném nachlazení /kašel/ návštěvu restorativní jógy odložte

- pohodlně se oblečte a můžete i více, neboť se tu nezpotíte

- s sebou si můžete vzít vlastní přikrývku očí /tzv. relaxační přikrývka očí/, jógamatku či jinou podložku pod tělo, popř. deku a polštářek - těchto pomůcek není nikdy dost. Čím více, tím lépe. Ve studiu ale bude vše k dispozici, avšak v omezeném množství.

- vypnutý mobilní telefon je samozřejmostí. Lekce restorativní jógy probíhá v absolutním klidu a tichu.


Zastavíme se, uvolníme se a jen budeme.


Zde odkaz na ukázku restorativní jógy:

https://www.youtube.com/watch?v=p9mkgZGXEBoKontakt

Jógou k harmonii. 602 421 285 zdenkastruhovska@seznam.cz