7 pilířů kraniosakrální jógy

1. Spouštěč klidového bodu

Nová pomůcka pro dosažení hlubokého stavu relaxace bez myšlenek.

2. Fasciální uvolnění

Pojivové tkáně hrají obrovskou roli v našem zdraví i pocitu pohody, jejich uvolněním je možné předcházet nebo znovu nastolit hlubokou rovnováhu tělesných tkání,  kterými proudí výživa do buněk a odpadní látky. Pokud je tato rovnováha porušena, tělo trpí napětím, reaguje často autoimunitním onemocněním, vytrácí se vitalita i radost.

3. Speciální mudra - pumpování - dech života

Mudry mají úžasný vliv na naše neurologické funkce, ovlivňují dech a možná víc funkcí v těle než si dnes věda myslí. Tato mudra ovlivňuje cirkulaci /rytmus/ kraniosakrálního moku v páteři. Když se tekutinou naplní ochranný vak membrán, celé tělo se rozvine jako lotosový květ.Je to nádech vašich buněk a je velmi jemný. Když tekutina ustoupí, tělo se podobně jako květ uzavírá. O příliv a odliv tekutiny se starají chomáčkovité útvary v lebce, které jsou napojeny na síť krevního řečiště. Tato technika zajišťuje, že budete ze cvičení profitovat ještě několik dní.

4. Elementární sezónní cvičení

Pokud se začnete cítit součástí celku /součástí univerza/,  zjistíte, že nemůžete jít proti jeho zaběhnutým sezóním danostem. Je vždy lepší jít s proudem, to znamená přispůsobit se nejen sezónímu jídlu ,ale i cvičení. Díky tomu budete mít celoroční benefit ze cvičení a místo  stagnace vaše praxe rozkvete a obohatí se.


V zimě se bude doporučovat hlavně klidné meditativní cvičení. Uvolňovat,  relaxovat a držet tělo v teple.Na jaře se budeme hodně protahovat a působit na naše šlachy, které jdou díky sezóní danosti dobře ovlivnit. Také budeme věnovat pozornost šlachám a vazům. Léto patří rychlému pohybu, který z ásany do ásány udělá lehké kardio cvičení.S elementem země jejíž cvičení bude proložené všemi ostatními obdobími budeme cvičit silová cvičení. S podzimem se hlavním stává dech,
nejen jeho procvičení v ásánách ,ale nácvik plného dýchání a mnoha možností vědomého dechu.

5. Doteky thajské masáže - vystředění páteře

Thajská masáž je dvěma tisíciletími ověřená metoda dotýkání se. Její houpavý styl vystřeďuje páteř a prospívá jejímu rozvolnění. Dotek chybí v dnešní společnosti a jeho absence je jedním z faktorů hormonální nerovnováhy těla.

6. Dech a jeho využití

Nejen plný jógový dech, ale spousta možností vědomého dýchání, dělá z dechu účinnou metodu jak získat energii, vitalitu, radost, ale i klid mysli.

7. Aplikované meditace

Naučíme vás,  jak vnášet meditaci do normálního života, dozvíte se vědecké důkazy o tom jak účinná tato metoda restrukturalizace je a jaký benefit s sebou vede střežená a klidná mysl.

zdroj: www.kraniosakralnijoga.cz    


Kontakt

Jógou k harmonii. 602 421 285 zdenkastruhovska@seznam.cz